عاقبت سپنتا نیکنام چه شد؟/ نوشدارو پس از مرگ سهراب نشود/ روایت مولاوردی

 اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی ,سپنتا نیکنام
سپنتا نیکنام در توییتی، خواستار رسیدگی به حق خود به عنوان منتخب مردم یزد در شورای شهر شد. 

سپنتا نیكنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد كه انتخاب او با رای مردم، بعدتر با چالشی به دلیل دین او مواجه شد و هنوز مشخص نیست بتواند عضوی از شورای شهر باشد یا نه، دیروز در توییتی نوشت: من و همكیشانم مانند دیگر ایرانیان حق مشاركت برای توسعه میهنمان داریم. حقی كه از آرای مرم كه بهترین عیار مصلحت است برآمده است. امیدوارم مجمع محترم تشخیص مصلحت، تا مهلت شش ماهه به سر نیامده، بر رای مردم شریف یزد صحه بگذارد. ممكن است تعلل در بررسی این پرونده، نوشدارو پس از مرگ سهراب شود.

 اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی ,سپنتا نیکنام

اما در همین زمینه، شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رییس‌جمهور در حقوق شهروندی، چند روز پیش در گفتگو با خبرآنلاین، به این موضوع به عنوان یكی از مصادیق حقوق شهروندی اشاره كرد. او گفت: مورد آقای نیکنام آزمون بزرگ نظام در حوزه حقوق شهروندی است. اگر مجلس بر نظر خود درمورد سپنتا نیکنام اصرار بورزد این موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع خواهد شد. هرچند که معتقدم هیچ نیازی به قانونگذاری مجدد در این مورد وجود ندارد و قانون در چنین مواردی به اندازه کافی گویاست. نظر من این است باید در موارد مشابه ببینیم که مصلحت کشور و نظام و منافع ملی‌مان در چیست؛ به ویژه در شرایط حاضر که چشم همه دنیا به عملکرد ماست باید بسیار هوشیارانه عمل کنیم تا کمتر با چنین چالش هایی روبرو شویم.

 

مولاوردی درمورد حقوق اقلیت‌ها اظهار كرد: اقلیت‌های قومی و مذهبی قطعا به عنوان شهروند ایرانی تحت پوشش و حمایت منشور حقوق شهروندی هستند. این منشور مانند چتری است که همه ایرانیان را تحت پوشش دارد. اتفاقا بیشترین مراجعه‌کنندگان ما اقلیت‌های دینی و مذهبی هستند و عمده شکایتشان تبعیض است و حتی از زندان‌ها نیز مکاتباتی داشته‌ایم که از طریق دستیار ویژه وزیر دادگستری این موارد را پیگیری کرده و سعی می‌کنیم هیچ درخواست و مکاتبه‌ای را بی‌پاسخ نگذاریم. همه این موارد از طریق مراجع ذیربط مانند وزارت اطلاعات پیگیری می‌شوند تا حداقل توجیهات و توضیحات را برای پیگیری لازم کسب کنیم. مطمئن باشید هیچ درخواستی را بی پاسخ نمی‌گذاریم.

  21 اسفند 1396
بخش : جامعه
کد خبر: 62119
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز صیدنیوز