غفلت غریق نجات آرزوهای یک خانواده را بر باد داد/سلامتی محمدطه 6ساله قربانی سوءمدیریت یکی از استخرهای گرگان

پایگاه خبری تحلیلی ساجد خبر: 6 ساله است و رد پای شیطنت کودکانه در چهره اش موج می زند، اندام نحیفی دارد، دست و پایش به سختی حرکت می کند، بی قراری و خستگی از وضعیت فعلیش در نگاهش کاملا مشهود است. با هر حرکتی که به سر و گردنش می دهد مادرش ذوق زده نگاهش می کند و قربان صدقه اش می رود.
محمد طه تیموری فر، کودک 6 ساله گرگاني است که سال گذشته قربانی سوءمدیریت یکی از استخرهای گرگان می شود و در اثر غفلت غریق نجات در آب دچار خفگی و هیپوکسی مغزی می شود اما خدا نفس دوباره را به محمدطه بر می گرداند.

اصل ماجرا از این قرار است که اردیبهشت سال 97  محمدطه به همراه پدربزرگ خود به یکی از استخرهای گرگان مراجعه می کند، غریق نجات از حضور پدربزرگ این کودک به دلایل بهداشتی در حوضچه کودکان جلوگیری می کند و بعد از دادن اطمینان به وی که مراقب همه چیز هست  پدر بزرگ را به بخش بزرگسال هدایت می کند.

دقایقی بعد صدای فریاد یکی از کودکان بلند می شود که پسربچه ای غرق شده و جسم او روی آب ایستاده است.

جسم بی جان محمدطه از آب بیرون کشیده می شود و توسط یکی از پزشکان ماهر گرگاني که بر حسب اتفاق در استخر حضور داشته احیا می شود.

بر اثر سهل‌انگاری غریق نجات و حادثه رخ داده محمدطه دچار هیپوکسی مغزی وعوارض آن می شود. روزهای ابتدایی مرخص شدن از بیمارستان محمدطه هیچگونه علائم حرکتی نداشته، مادرش می گوید به ما گفته شد ممکن است محمدطه همانند بیماران پروانه ای تا آخر عمر به زندگی ادامه دهد اما ما امیدمان را از دست ندادیم و روند درمانی محمدطه را با جدیت ادامه دادیم.
خانم تیموری فر میگوید وقتی در بیمارستان بودیم خیلی ها به ما می گفتند برای محمد طه هزینه ای نکنید چون امکان بهبودی ندارد اما ما به هیچ کدام از این حرف ها توجهی نکردیم و فیزیوتراپی و کاردرمانی و... را آغاز کردیم.
مادر محمدطه از هزینه های سنگین درمان می گوید و درآمد ناچیز همسرش که راننده تاکسی است، از آزمایش هایی که باید 7 ماه پیش گرفته می‌شد و برای تسریع درمان به پزشکی در تهران نشان داده می شد اما هزینه های بالای آزمایش ها و تهیه داروها این روزها روند درمانی محمدطه را کند کرده است.

خانم تیموری فر می‌گوید به ما گفته شد ممکن است محمدطه تنها بتواند اندکی گردنش را حرکت دهد اما استمرار ما در فیزیوتراپی کار را به جایی رسانده که حالا می تواند اندکی دست و پایش را تکان دهد اما همچنان نمی تواند صحبت کند و باید غذا را پوره شده در دهانش بگذاریم.
مادر محمدطه می گوید داروهای مورد استفاده محمدطه هزینه های میلیونی دارد و تا اینجا هم با کمک اقوام و قرض گرفتن توانسته اند درمان را ادامه دهند اما دیگر رویی برای قرض گرفتن ندارند و دست به دامان خیرین شده اند.

وی در رابطه با شکایت از استخر می گوید روزهای ابتدایی حادثه مدیریت آن استخر به ما دلگرمی می داد که  استخر بیمه بوده و هزینه های درمان محمدطه را می پردازد اما بعد از مدتی زیر حرفش زد و حالا می‌گوید فرزند شما از ابتدا که به استخر آمده بیماری داشته و این ربطی به ما ندارد.

خانم تیموری با ناامیدی از وضعیت پرونده شکایت صحبت می کند و امیدی به دریافت حق قانونی خود ندارد. می گوید جلسات متعدد فیزیوتراپی و کاردرمانی تمام انرژی او و همسرش را در طول هفته می گیرد و دیگر نایی برای پیگیری پرونده اش ندارد.

حالا خانم تیموری و خانواده اش برای تامین هزینه های درمان محمدطه چشم امیدشان به خیرین دوخته شده است، مردمی که هیچ گاه هموطنان خود را فراموش نکرده اند و مطمئنا خانواده تیموری را در این مسیر سخت تنها نخواهند گذاشت.
تحریریه ساجد خبر بعد از بررسی پرونده محمدطه تیموری و راستی آزمایی اظهارات بیان شده شماره حساب این کودک را در اختیار خیرین قرار می دهد تا هر کس در هر کجای این کشور پهناور که حضور دارد در حد وسع و توانش قدمی در راستای بهبودی این کودک بردارد.


خیرین عزیز می توانند برای دریافت شماره حساب و اطلاعات بیشتر با شماره 09387969461، رابط خبری مرکز نیکوکاری اباعبدالله الحسین (ع) تماس بگیرند.

  14 شهریور 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 73567
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز