توضیحات شهرداری تهران درباره کروناویروس:
مترو عامل انتقال کرونا است/ سرفاصله خطوط مترو و اتوبوسها کاهش یافت

مترو عامل انتقال کرونا,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تهران تست مثبت کرونا برای رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ را تائید کرد. او نیز تأکید کرد شهرداری تهران آماده دفن اجساد مبتلایان با وضعیت خاص و تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی است.

غلامحسین محمدی در جلسه خبری ویژه خود بیان کرد برای تشخیص این بیماری دو تست وجود دارد که یکی از این تستها برای آقای رحمان زاده مثبت بوده است ولی از نتیجه تست دوم خبر ندارم. وی در بیمارستان تحت نظر است و شیوه اطلاع رسانی شهرداری منطقه ۱۳ برای تکذیب این مسئله مورد برخورد قرار خواهد گرفت.

 

سه شنبه هفته قبل جلسه شورایاران منطقه ۱۳ تهران بوده است که علاوه بر شخص مبتلا به کرونا (corona) ، محسن هاشمی رئیس شورای شهر، احمد مسجدجامعی، حسینی میلانی از اعضای شورای شهر و بعضی کارکنان شورای شهر حضور داشتند.

 

محسن هاشمی در مورد این جلسه گفته است:رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ در جلسه ماسک بر صورت داشت و به من گفت بیماری آنفولانزا دارم و به علت اینکه در روز ۲۲ بهمن گشت زده ام دچار بیماری شده ام.

 

بعضی منابع از قرنطینه (Quarantine) خودخواسته محسن هاشمی در خانه اش خبر داده اند و گفته اند افردی که به همراه او روز قبل پای صندوق رأی حاضر شدند هم در معرض خطر قرار دارند.

 

اقدامات فراگیر شهرداری تهران

محمدی در مورد اقدامات شهرداری تهران در خصوص مبارزه با همه گیری کرونا در تهران خاطرنشان کرد:مهمترین مسئله رعایت بهداشت است و شهرداری تهران هم در زمینه جلب مشارکت مردم و آموزش مداوم به تمامی مردم در مراکز عمومی، اقدامات خود را انجام داده است.

 

مدیرکل روابط عمومی شهرداری تهران توضیح داد:علاوه بر آموزشهای عمومی، مسئله گندزدایی در وسایط حمل و نقل عمومی من جمله اتوبوسهای واحد، پله برقی و مترو بصورت شبانه انجام می شود. گندزدایی و ضدعفونی کردن سامان سراهای شهرداری نیز بصورت روزانه انجام می شود. سامانسراها بصورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهد کرد چون افرادی که در این مراکز اقامت دارند، دارای مصرف مواد مخدر و بیماری های زمینه ای هستند، مدیریت خواهند شد تا به بیرون قرنطینه می شوند.

 

این مدیر شهرداری تهران اظهار‌کرد:با مجوز قضایی قرار شده در صورتی که مورد مشکوک در سامان سراها دیده شود، همانجا ایزوله و قرنطینه (Quarantine) شوند. همینطور پیشنهادهایی در مورد تامین ماسک واصل شده که حقیقت این است در شرایط فعلی میسر نیست و حتی الامکان گندزدایی و ضدعفونی را با توجه به ترتیبات مقرر انجام می دهیم. همچنین آبخوری های مرکزهای مترو را تعطیل کردیم و اقدامات لازم برای ضدعفونی کردن میادین میوه و تره بار انجام میشود. همینطور زباله عفونی بیمارستانها در سایت جدید به همراه آهک و دیگر مواد گندزدا دفن میشوند و تخلیه زباله های شهر بصورت سریعتر انجام می شود.

 

آمادگی برای دفن فوتی های کرونا

محمدی در امتداد اذعان کرد:سازمان بهشت زهرا اقدامات گسترده ای را برای تشییع و خاکسپاری فوتی های مبتلا به کرونا (corona) تدارک دیده است. محل دفن جداگانه ای تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی در نظر گرفته شده است.

 

او ادامه داد :برای تقلیل حضور مردم در ایستگاه ها تلاش شده است سرفاصله خطوط مترو و اتوبوسها کاهش یابد. سفارش جدی داریم مردم از بلیت های الکترونیک استفاده کنند.پیش بینی می کنیم افزایش تردد مردم در مترو یکی از منابع انتقال کرونا است.

 

این مقام شهرداری اعلام کرد:ما نمی توانیم در مورد تعداد فوتی های مشکوک به کرونا اطلاع رسانی کنیم، زیرا مرجع اعلام این آمار، وزارت بهداشت است. در مورد رعایت تشریفات دفن اجساد مشکوک به کرونا صلاحیت اعلام آمار ندارم.

 

مدیرکل روابط عمومی شهرداری تهران در مورد پیشنهادی در زمینه قرار دادن مواد ضدعفونی و دست شستن در مکان های عمومی گفت:ما اعلام آمادگی کردیم تا این مواد را قرار دهیم ولی تامین این مواد با دولت است. بر اساس حکم معاون شهرداری تهران تدارکاتی دیده شده است تا کارکنان از این مواد استفاده کنند و از امروز بعضی اقدامات در سازمان شهرداری این کارهای عمومی را انجام میدهند ولی در مورد چندین میلیون مسافر در مترو و اتوبوسرانی باید وزارت بهداشت به تشخیص و تامین این مواد برسد. همچنین در سرویس های بهداشتی پارکها مواد ضدعفونی کننده و دستشویی به اندازه کافی توزیع می شود.

 

محمدی توضیح داد:هر مرکزی نمی تواند بیماران مشکوک به کرونا را بپذیرد و هر پزشکی حق ندارد آن ها را ویزیت کند. بیمارستان و پزشکان مجاز به وسیله وزارت بهداشت اعلام شده اند. اداره کل بهداشت شهرداری وظیفه آموزشی در این مورد دارد که بصورت گسترده در سراهای محلات کار خود را شروع کرده اند. همچنین در راستای اقدامات پیشگیرانه شهرداری تهران، معاونت حمل و نقل هم خاطرنشان کرد کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخته است.

 

این مسئول توضیح داد:همچنین کلیه همایش ها در شهرداری تهران به تشخیص مراجع بالادستی لغو می شوند.کلیه باشگاه ها و ورزشگاه های شهرداری فعلاً به فعالیت خود ادامه میدهند ولی مقرر شد تا کلیه مراجعانی که دارای علائم سرماخوردگی هستند با همکاری خودشان، ورزش نکنند.

  3 اسفند 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 75469
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز