جزئیات معافیت حضور کارکنان در ادارات

جزئیات معافیت حضور کارکنان درادارات,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند ضمن رعایت پروتکل ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص کارکنان، محیط اداری و ارباب رجوع و تجمعات اداری، کلیه خدمات عمومی و ضروری دستگاه را از ۲۳ فروردین با حضور دو سوم کارکنان ارائه و تا یک سوم از طریق دورکاری یا اعطای مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در کار معاف شوند.

در روزهای گذشته بود که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط حضور کارکنان در سازمان ها و اداره ها برای هفته آتی مشخص و اعلام شد که از ۲۳ فروردین ماه باید به صورت دو سوم در محل کار خود حضور داشته و یک سوم دیگر دورکار باشند یا بتوانند از مرخصی استفاده کنند که البته مرخصی آن ها جزو استحقاقی سالانه محسوب نمی شود.

 

به دنبال این تصمیم اخیرا سازمان اداری و استخدامی طی بخش نامه ای وضعیت جدید را مطابق با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعریف و برای اجرا به دستگاه ها ابلاغ کرده است.

 

بر این مبنا کلیه دستگاه های اجرایی موظفند ضمن رعایت پروتکل ابلاغی وزارت بهداشت در مورد کارکنان، محیط اداری و مراجعه کنندگان و تجمعات اداری، کلیه خدمات عمومی و ضروری دستگاه را از ۲۳ فروردین ماه با حضور دو سوم کارکنان ارائه و تا یک سوم از روش دورکاری یا اعطای مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در کار معاف شوند.

 

ولیکن در تعیین کارکنان برای دورکاری یا روزهای کاهش حضور در ادارات بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که گروه های آسیب پذیر هستند در اولویت قرار خواهند داشت.

 

ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی نیز که با تصمیم ستاد ملی کرونا به هفت تا ۱۴ تغییر کرده بود هم در بخش نامه سازمان اداری و استخدامی به دستگاه ها ابلاغ شده است.

 

این در حالیست که تغییر ساعت و حضور کارکنان در محل کار خود از اسفند ماه و با شدت تشدید شدن شیوع ویروس کرونا (corona) با تصمیم ستاد مقابله با کرونا در دستور کار قرار گرفت؛ بگونه ای که در ابتدا ساعت حضور کارکنان کاهش یافته و به هشتم تا ۱۳ رسید.

 

ولی در ایام نوروز و با فزونی محدودیت های که ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برای رفت و آمدها و حضور مردم در نظر گرفت در خصوص فعالیت کارکنان سازمان ها نیز محدودیت های اعمال شد که در مرحله اول قرار شد تا کارکنان به صورت شیفتی و یک سوم در محل کار حضور داشته باشند و دو سوم دیگر به صورت دور کار بوده یا از مرخصی استفاده کنند که مرخصی آنها جزء استحقاقی های سالانه محسوب نمی شود.

 

هفته قبل بود که با پایان نوروز دوباره تصمیم گیری بر تمدید وضعیت موجود شد و بار دیگر سازمان اداری و استخدامی بخشنامه خود را تا ۲۰ فروردین ماه تمدید کرد و اکنون کماکان کارکنان به صورت یک سوم حاضر میشوند و بقیه دور کار بوده یا از مرخصی استفاده می کنند.

 

اما از هفته آتی روال حضور برعکس شده و بجای یک سوم ، دو سوم در محل کار حاضر خواهند بود.

 

  19 فروردین 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 75944
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز