اجرای طرح زوج و فرد در مدارس!

محسن حاجی میرزایی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
وزیر آموزش وپرورش از اجرای طرح زود و فرد در مدارس پرجمعیت خبر داد.

حاجی میرزایی فلسفه دایر بودن مدارس در روزهای پنج شنبه را اجرای طرح سه روز، سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف کرد و اظهار‌کرد: طرح زوج و فرد در مدارس پر جمعیت اجرا می شود.

 

به گزارش مهر، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در نخستین روز تابستان با حضور در دبیرستان ماندگار البرز از حوزه امتحان نهایی پایه دوازدهم بازدید کرد. رعایت پروتکل های بهداشتی مهم ترین موضوعی بود که در این بازدید موردتوجه قرار گرفت.

 

بازدید از استودیو شهید آوینی، ساختمان قدیمی دبیرستان، حوزه های امتحانی ۱و ۲، محیط های ورزشی این مدرسه ماندگار و… من جمله برنامه های وزیر در این بازدید سرزده بود.

 

دو حوزه امتحانی اصلی و فرعی پایه دوازدهم در این مدرسه قرار دارد و پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود، ضدعفونی مطلوب محیط از ویژگی های بارز این دبیرستان است.

 

محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید از حوزه امتحان نهایی دبیرستان ماندگار البرز تهران، گفت: نمی توانیم با فرض وجود کرونا (corona) زندگی را تعطیل کنیم لذا دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی در جلسات آزمون مشارکت می کنند، البته علیرغم تلاش هایی که مدرسه برای حفظ سلامت دانش آموزان انجام می دهد خود دانش آموزان نیز در حفظ سلامتی کوشا هستند.

 

وزیر آموزش وپرورش عنوان کرد: باید به سمتی برویم که بتوانیم با رعایت حداکثری پروتکل ها روال عادی زندگی را ادامه دهیم و اخلالی در کارها صورت نگیرد.

 

او گفت: انجام صحیح یک کار مستلزم مشارکت همه افراد است، موظفیم حداکثر تلاش را برای رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی داشته باشیم، لذا کسانی هم که وظیفه حمل ونقل های عمومی را بر عهده دارند قطعاً تلاش خواهند کرد پروتکل های بهداشتی در آن جا رعایت شود خانواده ها نیز موارد ذکر شده را رعایت می کنند دانش آموزان نیز در ماه های اخیر آموزش های لازم را فراگرفتند و خوش بختانه امتحانات نهایی در فضای مطلوبی در حال برگزاری است.

 

حاجی میرزایی با اشاره به نشست مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور در آغاز امتحانات نهایی، گفت: مدیران کل در این جلسه از برگزاری مانور امتحانات پیش از آغاز امتحانات نهایی خبر دادند لذا این امتحانات درنهایت امنیت در حال برگزاری است.

 

محسن حاجی میرزایی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش

او در بخشی از برنامه بازدید با حضور در استودیو شهید آوینی دبیرستان البرز، اظهار‌کرد: کرونا جامعه را تحت تأثیر قرارداد و با یک پدیده عالم گیر روبرو هستیم. نمی توانیم اختلال در زندگی را بپذیریم لذا اموزش‌و‌پرورش دست به کار شد تا به شیوه های مختلف آموزش ها را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

 

او اظهار‌کرد: باید خود را با زیست بوم جدید وفق دهیم و از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشیم لذا سعی خواهیم کرد تا تعالیم و تدریس های برتر را در اختیار همه دانش آموزان در کل کشور قرار دهیم.

 

او افزود: در شرایط فعلی سناریوهای مختلفی را پیش بینی کردیم. در فضای آموزشی آینده، آموزش های ترکیبی در دستور کار است بنابراین امکان دارد بخشی از آموزش ها در فضای مجازی و بخشی در مدرسه ارائه شود.

 

وزیر آمورش و پرورش فلسفه دایر بودن مدارس در روزهای پنج شنبه را اجرای طرح سه روز، سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف کرد و اذعان کرد: طبق مصوبه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا، روزهای پنج شنبه نیز مدارس دایر است و این موضوع باهدف مدیریت ورود دانش آموزان به مدرسه صورت ميگیرد لذا طرح زوج و فرد اجرا میشود بدین معنی که دانش آموزان مدارس پرجمعیت به دو گروه تقسیم میشوند عده ای سه روز در هفته در روزهای زوج و عده ای نیز در روزهای فرد در مدرسه حضور خواهند داشت.

 

او ادامه داد: در مناطق سفید و دارای جمعیت کم دانش آموزی مدارس روال عادی را طی خواهند کرد البته استفاده از فضای مجازی برای ارائه آموزش ها حتی در شرایط سفید، تداوم خواهد داشت و فیلم های تدریس باکیفیت معلمان در اختیار خانواده ها قرار خواهد گرفت. همینطور برگزاری آزمون های هماهنگ در کشور از طریق فضای مجازی ظرفیت خوبی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

 

حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: مدارس غیردولتی باید متوجه باشند شرایط تغییر کرده است لذا درصورتی که بخواهند مثل گذشته موقعیت خود را حفظ کنند باید تغییراتی را داشته باشند و شرایط جدیدی را به خانواده ها پیشنهاد بدهند تا هم چنان برای خانواده ها جذاب باشند و خانواده از آنها استقبال کنند امیدوارم همکاران سازمان مدارس غیردولتی شرایط را ارزیابی و متناسب با شرایط با جامعه صحبت کنند.

 

  1 تیر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 76606
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز