حذف دفترچه های بیمه تا نیمه ۱۴۰۰/آغاز خدمات سرپایی الکترونیک از بهمن ماه

دفترچه بیمه, حذف دفترچه بیمه
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از شروع خدمات سرپایی الکترونیک در ۱۰ دانشگاه دولتی تا بهمن ماه امسال خبر داد.

دکتر مهدی رضایی به توسعه خدمات الکترونیک در بخش سرپایی دولتی طبق مصوبات کارگروه سلامت شورای اجرایی فناوری اطلاعات اشاره کرد و بیان کرد:طبق مصوبات این کارگروه باید تا بهمن ماه امسال ۱۰ دانشگاه دولتی به ارائه خدمات سرپایی الکترونیک بپردازند.

 

او خاطر نشان کرد :سازمان بیمه سلامت ایران این آمادگی را دارد که به محض مشخص شدن این ۱۰ دانشگاه، طبق اقدام مشترک با وزارت بهداشت برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را در مراکز سرپایی دولتی اجرایی کند.

 

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم در سطح سازمان برای این اقدام فراهم شده است، بیان کرد :خدمات سرپایی الکترونیک حدود ۹ ماه است که در بخش خصوصی اجرایی شده است و اکنون ضریب استقرار در مراکز و موسسات طرف قرارداد به طور متوسط در کشور بیش از ۹۰ درصد است. در کل میزان دسترسی از نظر زیرساختی به نحوی فراهم شده است که بخش خصوصی و دولتی بتوانند از آن برای نسخه پیچی و نسخه نویسی الکترونیک استفاده کنند.

 

او گفت:مشکلاتی در داروخانه ها برای نسخه پیچی وجود دارد که قرار است با حضور ذینفعان از جمله انجمن داوسازان، مسوولان برنامه های نرم افزاری که در این حوزه فعال هستند، کارشناسان استانی و کارشناسان ستاد کشوری موانع موجود بررسی و در نهایت روند استقرار نسخه پیچی الکترونیک آسان تر شود.

 

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، او خاطرنشان کرد:امیدواریم تا ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ بتوانیم حذف دفترچه های بیمه ها را در دستور کار قرار دهیم و موفق به اجرای الکترونیکی شدن مراحل نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در کشور باشیم.

 

  8 دی 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 79299
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل مخابرات صیدنیوز