۱۰ هکتار از اراضی ملی سیاهکل در آتش سوخت

آتش سوزی اراضی ملی سیاهکل,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیاهکل گفت : ۱۰ هکتار از اراضی ملی و جنگلی سیاهکل طعمه حریق شد.

علی رهنما افزود : مناطق آتش سوزی شده شامل توشی، خرارود ، ملک رود ، رادارپشته ، سوتگوابرو چالکسراکی است که آتش سوزی آنها سطحی بوده و تا ساعت ۱۲ ظهر امروزحریق مهار شده اما در بعضی از مناطق همچنان در حال اطفای حریق هستیم.

 

وی علت آتش سوزی را آتش زدن اراضی ملی توسط افرادی سود جو و زمین خوار و یا بی توجهی مردم دانست و افزود : وزش باد گرم هم تاثیر دوچندان بر گسترش آتش داشته است .

 

وی عنوان کرد : از مردم و اهالی روستاها انتظار داریم با ما در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند.وی اراضی نهال کاری شده در شهرستان سیاهکل را حدود ۵۰ هکتار دانست و افزود : برای حفاظت از جنگل ها و اراضی نهال کاری شده ۲۸ قرقبان به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند و از شورا ها و افراد ساکن مناطق جنگلی نیز برای حفاظت از جنگل کمک گرفته می شود که در آتش سوزی های  امروز و شب گذشته برخی از مناطق نهال کاری شده در روستای چالکسراکی  هم دچار حریق شد.

 

شهرستان سیاهکل دارای ۷۸ هزار هکتار اراضی جنگلی و مرتعی است که جنگل های آن از نوع هیرکانی و پهن برگ بوده و به دوره سوم زمین شناسی برمی گردد.

  18 بهمن 1398
بخش : جامعه / محیط زیست
کد خبر: 75336
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز