۱۰ محیط‌بان کرونایی شدند

ابتلای چند محیط بان به ویروس کرونا,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد که ۱۰ تن از محیط‌بانان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند اما خوشبختانه تاکنون فوتی نداشته‌ایم.

جمشید محبت خانی گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا، ستادی متشکل از کمیته های مختلف در سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شد که کمیته حوزه محیط بانی آن بر عهده یگان حفاظت محیط زیست بود که بر این اساس دستورالعملی در راستای کنترل و مقابله با این ویروس را برای محیط بانان تهیه و به استان ها ابلاغ کردیم.

 

وی اظهار داشت: بسیاری از محیط بانان در مناطقی دور افتاده خدمت می کنند و به رسانه ملی و حتی اینترنت دسترسی ندارند بنابراین نمی دانند که چکار باید بکنند که با تهیه این دستورالعمل به آنها اطلاع رسانی کردیم که چه کار باید بکنند، همچنین اقلام بهداشتی به آنها رساندیم و فرماندهان یگان ها تک تک محیط بانان را آموزش دادند که چگونه خود و خانواده خود را از کرونا در امان نگه دارند.

 

وی ادامه داد: همچنین چون محیط بانان در فضای طبیعی رفت و آمد دارند و ممکن است آلوده باشند و محیط را آلوده کنند بنابراین بهتر است که هموطنان در روزهای نوروز به ویژه روز طبیعت (سیزده بدر) در منزل بمانند تا جانشان در امان باشد.

 

محبت خانی درباره بندهای دستورالعمل شیوع کرونا برای محیط بانان گفت: چون تعدادی از محیط بانان در روزهای عید از خانواده خود دور هستند از این رو در پاسگاه محیط بانی اقدام به چیدن سفره هفت سین می کنند که در این دستورالعمل این اقدام ممنوع شده است، همچنین از انها خواسته شده تا پاسگاه محیط بانی و خودرو و موتوری که برای گشت از آن استفاده می کنند را ضدعفونی کنند ، دست های خود را مدام بشورند و از روبوسی خودداری کنند، به افراد دیگر نیز اجازه ندهند در طبیعت دور هم جمع شوند.

  26 اسفند 1398
بخش : جامعه / محیط زیست
کد خبر: 75742
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز