وضعیت امروز آب و هوای کشور/بارش برف در 6 استان/ آبگرفتگی معابر و سیلاب در مسیلها

 اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی ,آب و هوا

وضعیت آب و هوای امروز شنبه پنجم فروردین ماه مشخص شده است.

امروز شنبه پنجم فروردین ماه، بارش برف و لغزندگی جاده در  جاده های کوهستانی در استان همدان، مرکزی،  لرستان، جاده های کوهستانی البرز از استان البرز تا شمال شرق کشور در خراسان شمالی و مناطق شمالی خراسان رضوی  و وقوع طوفان تندری (بارش باران توام با رگبار و صاعقه، باد شدید و تگرگ، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب در مسیلها یا بالا آمدن آب رودخانه ها):  شمال خوزستان،  هرمزگان بخصوص نیمه غربی استان، جنوب و غرب فارس ، شمال بوشهر و  جنوب و غرب کرمان، جنوب لرستان،  سیستان و بلوچستان بخصوص شمال استان و جنوب خراسان جنوبی پیش بینی میشود.

 

جزایر خلیج فارس طی امروز گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق، با احتمال رخداد صاعقه و تگرگ خواهد بود و سطح  دریا نیز نا آرام و مواج پیش بینی می شود.

 

بارش برف در جاده های کوهستانی شمالغرب، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی موجب لغزندگی جاده ها و گردنه های کوهستانی می شود و رخداد تندر در مناطق جنوبی احتمال وقوع صاعقه و تگرگ یا سیلابی شدن مسیلها را در پی دارد.

  

در این شرایط برای جلوگیری از خسارت و حفظ ایمنی اقدامات زیرتوصیه می شود:

1- برای تردد در نواحی کوهستانی برفگیر به همراه داشتن تجهیزات زمستانی

2- جلوگیری از برپایی چادر در حاشیه رودخانه ها و بستر مسیلهای حتی خشک

3- انجام تمهیدات لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارت توسط صاعقه یا تگرگ

  5 فروردین 1396
بخش : جامعه / آب و هوا
کد خبر: 58203
مرجع: میزان
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز