شنیده شدن ۸ صدای مکرر و مهیب در مناطقی از زاهدان
احتمال سقوط برخی قطعات ماهواره ظفر در اطراف زاهدان

سقوط قطعات ماهواره ظفر در اطراف زاهدان,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
صداهای ترسناک شنیده شده در منطقه سرجنگل و چاه احمد زاهدان بعضی از مردم منطقه را دچار نگرانی کرده است که به گفته معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان این صدا احیانا ناشی از سقوط بعضی قطعات جدا شده از ماهواره ظفر است و جای هیچگونه نگرانی نیست.

بعضی منابع محلی شامگاه یک شنبه( ۲۰ بهمن) از شنیدن صدای مهیب در آسمان منطقه سرجنگل و چاه احمد در اطراف زاهدان خبر دادند و گفتند که بعد از شنیدن دست کم ۸ صدای مکرر، آسمان منطقه روشن شد.

 

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در پی به گوش رسیدن این صداها به  ایرنا بیان کرد:منشاء این پیشامد بیرون از استان است و در حال تجزیه وتحلیل جزئیات هستیم.

 

محمدهادی مرعشی ادامه داد:در بررسی های اولیه احتمال داده می شود که صدای شنیده شده ناشی از سقوط قطعات جدا شده از ماهواره ظفر باشد.

 

او گفت :این قطعات در منطقه فاقد سکنه حومه شهرستان زاهدان سقوط کرده و جای هیچگونه نگرانی برای شهروندان وجود ندارد.

 

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شب گذشته در پایگاه فضایی امام خمینی( ره) در گفتگو با رسانه ها با اعلام این که اهواره ظفر موفق به استقرار در مدار نشد، خاطرنشان کرد :ماهواره ظفر هم شبیه ماهواره پیام بعد از آنکه از ماهواره بر جدا گردید موفق به استقرار در مدار نشد.

 

او گفت :این ماهواره حتی از مدار ۵۳۰ کیلومتر هم عبور کرد و به مدار ۵۴۰ کیلومتری رسید ولی از نظر سرعت کم آورد و با وجود اینکه باید به سرعت ۷ هزار و ۴۰۰ کیلومتر می رسید در سرعت ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر در ساعت متوقف شد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد :ما مایوس نمی شویم و در خرداد ماهواره ظفر۲ را با ماهواره بر سیمرغ به فضا ارسال می کنیم.

  21 بهمن 1398
بخش : فناوري و اطلاعات
کد خبر: 75365
تگ ها :

info@sajedkhabar.ir__ sajedkhabar@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات صیدنیوز