الاهلی 1_3پرسپولیس: صعود ده نفره ارتش سرخ به نیمه نهایی لیگ قهرمانان

پرسپولیس با پیروزی سه بر یک در دیدار برابر الاهلی و در مجموع با پیروزی 5بر 3 در مقابل تیم الاهلی به مرحله ی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

دو تیم فوتبال الاهلی عربستان و پرسپولیس ایران در دور برگشت مر حله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ابوظبی امارات و به میزبانی تیم الاهلی به مصاف هم رفتند که در پایان این بازی با نتیجه 3 - 1 به سود سرخپوشان خاتمه یافت.

 

اسامی بازیکنان پرسپولیس در این دیدار به شرح زیر بود:

علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، وحید امیری، علی علیپور و مهدی طارمی

 

این بازی با حملات خطرناک تیم الاهلی آغاز شد و دو موقعیت خطرناک را در ابتدای بازی روی دروازه ی پرسپولیس ایجاد کردند که با واکنش های خوب بیرانوند همراه بود.

 

با گذشت 4 دقیقه از این مسابقه تیم پرسپولیس روی فرار علی علیپور توانست توسط این بازیکن به گل اول برسد و نتیجه را یک بر صفر به سود پرسپولیس کند تا به صعود به مرحله ی بعدی این رقابت های امیدوار باشد.

 

بازی که با گل زود هنگام پرسپولیس به شوک رفته بود ناگهان با خطای خشن و بی موقع  کمال کامیابی نیا روی ساق پای بازیکن حریف باعث اخراج این بازیکن در دقیقه 12 و ده نفره شدن تیم پرسپولیس در این دیدار شد. با این اخراج برانکو حسین ماهینی را به پست کمال کامیابی نیا آورد تا این دومین باری باشد که ماهینی در این پست بازی کند.

 

با اخراج کامیابی نیا باز هم این تیم پرسپولیس بود که حملات خطرناکی را با وجود ده نفره بود روی دروازه ی حریف خلق کرد و در دو موقعیت جدی نتوانست دروازه ی الاهلی را برای بار دوم باز کند.

 

این بازی با همین نتیجه یک بر صفردر نیمه اول به اتمام رسید.

 

با شروع نیمه دوم با زهم این تیم الاهلی بود که در دقایق ابتدایی شروع مسابقه حملاتی را روی دروازه ی پرسپولیس طرح دید و سرانجام در دقیقه 52  روی یک پاس کاری با شوت زیبای صالح الجمان به گل مساوی رسیدن تا پسرسپولیس در آستانه ی حذف از این رقابت ها قرار بگیرد.

 

برانکو که نمیخواست بازنده این دیدار باشد با آوردن بشار رسن و گادوین منشا در ترکیب تیمش بار هجومی تیمش را بیشتر کرد تا بتوانند بازی را برگردانند.

 

در ادامه و در یک صحنه ی مشکوک به پنالتی که روی طارمی اتفاق افتاد داور صحنه ی پنالتی را نا دیده گرفت و بازیکن خاطی تیم الاهلی را هم جریمه نکرد.

 

در ادامه پرسپولیس در محوطه جریمه الاهلی موقعیتی طرح کرد که توپ به دست بازیکن الاهلی برخورد کرد و باعث اخراج بازیکن الاهلی و گرفتن یک پنالتی برای پرسپولیس همراه بود.

 

گادوین منشا پشت توپ ایستد و با یک ضربه ی آرام توپ را به جهت خلاف دروازه بان الاهلی و در جهت راست زد تا توپ گل شود و پرسپولیس به گل دوم برسد تا پرسپولیس تنها چند دقیقه به صعود فاصله داشته باشد.

 

در ادامه بازی چند دقیقه ای خشن دنبال شد.

 

این دیدار در وقت های تلف شده دنبال می شد و بازهم پنالتی برای پرسپولیس گرفته شد و طارمی پشت توپ ایستاد و پنالتی را گل کرد تا نتیجه در آخرین لحظات بازی 3 - 1 شود و در نهایت پرسپولیس موفق شد با نتیجه ی سه بر یک و در مجموع پنج بر سه پیروز این دیدار باشد و به مرحله ی نیمه نهای لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

  21 شهریور 1396
تگ ها :

sajedkhabar@gmail.com

نظرات 1
  • ناشناس | 21/06/1396 - 22:55

    هورا ...بالاخره پرسپولیس هم بعد از چند سال به نیمه نهایی آسیا رفت.
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل مخابرات صیدنیوز